Obálka Nebezpečný náklad III. 2018
Obálka Nebezpečný náklad III. 2018

červen 2018

Spolupracující firmy

Mediální partnerství

Předplatné

Předplatné ČR

6 čísel za 299 Kč + DPH

Predplatné SR

6 čísiel za 12 € + poštovné 17 €Aktuality

PetroTrans zve nováčky v oboru

20. 7. 2018   » Takzvaní nováčci v oblasti průmyslu to nemají s uvedením se na trhu snadné.

…dále

Finančním ředitelem je Piotr Matuszyński

14. 7. 2018   » Novým finančním ředitelem Advanced World Transport (AWT) byl dne 17. července 2018 jmenován Piotr Matuszyński.

…dále

Schválené změny pro RID 2019

9. 6. 2018   » V závěru měsíce května 2018 se v Bernu uskutečnilo 9. zasedání Stálé skupiny RID a 55. za-sedání výboru znalců RID.

…dále

Na logistický trh vstupuje Linkcity

4. 6. 2018   » Mezinárodní developerská společnost Linkcity, která patří do skupiny Bouygues, rozšiřuje své aktivity v České republice a na Slovensku o průmyslové a logistické projekty.

…dále

Autonomní pracovník: Linde C-MATIC

14. 5. 2018   » Společnost Linde Material Handling uvedla na trh nový autonomní vozík Linde C-MATIC. Vstupuje tak do segmentu automatizovaných přepravních vozíků (AGC).

…dále

Změny v systému německého mýta

9. 4. 2018   » V rámci procesu centralizace a rozšíření výběru mýtného platí od 1. července 2018 ve Spolkové republice Německo nová pravidla.

…dále
  redakce@nebezpecnynaklad.cz
inzerce@nebezpecnynaklad.cz
 
PetroTrans zve nováčky v oboru
X
Takzvaní nováčci v oblasti průmyslu to nemají s uvedením se na trhu snadné.

Jak se může nová společnost prezentovat potenciálním zákazníkům a obchodním partnerům? Jak může prezentovat své produkty a služby a dostat se do kontaktu s médii? Veletrh PetroTrans nyní poprvé nabízí příležitost prezentace pro nováčky. Byl vyvinut nový celorepublikový balíček na míru, který zahrnuje prezentační prostor, postavení stánku a jeho základní konfiguraci vybavení, která je cenově příznivá a přesto přináší flexibilitu pro individuální rozvržení. Prostor pro nováčky (tzv. The Newcomer Area), který byl poprvé v této podobě vytvořen, nabízí novým společnostem nejen výhodu prezentace na veletrh, ale také umožňuje i zkušenějším firmám, které by chtěli otestovat toto odvětví poprvé jako svoji separátní cílovou skupinu, najít v tomto prostoru to, co vlastně hledají. Zdroj: AVR- Messe
Finančním ředitelem je Piotr Matuszyński
X
Novým finančním ředitelem Advanced World Transport (AWT) byl dne 17. července 2018 jmenován Piotr Matuszyński.

Piotr Matuszyński působil jako ředitel financí a controllingu v mezinárodních firmách vedených na burze. Před nástupem do skupiny AWT působil od roku 1997 na vedoucích finančních pozicích například ve společnostech Coty Poland a PTK Centertel, později od roku 1999 jako ředitel controllingu ve společnosti Orange Polska a ředitel controllingu a zástupce finančního ředitele v T-Mobile Polska. V letech 2014-2016 byl finančním ředitelem společnosti GTS Polska. V rámci své profesní kariéry působil i jako nezávislý konzultant pro firmy ze sektoru telekomunikací, energetiky nebo dopravy. Vystudoval ekonomii na Uniwersytetu Gdańsk v Polsku a Université Lumiere Lyon 2 ve Francii. Zdroj: AWT
Schválené změny pro RID 2019
X
V závěru měsíce května 2018 se v Bernu uskutečnilo 9. zasedání Stálé skupiny RID a 55. za-sedání výboru znalců RID.

Zasedání nejdříve projednalo změny přijaté společným zasedáním v březnu 2018, jakož i změ-ny přijaté na zasedání WP.15 (silnice) v květnu 2018. Při jejich schválení byly tato zapracová-ny do změn, které již byly schváleny jako notifikované texty změn RID 2019. Celkem se jedná cca o 120 stan textu a jedná se např. o nové pojmy, nová přechodná ustano-vení, nová UN čísla (UN čísla 3537 až 3548) převzatá v rámci harmonizace se Vzorovými předpisy OSN, nové NHM kódy v tabulce B, nové pokyny pro balení atd. Více se dočtete v zářijovém čísle časopisu NEBEZPEČNÝ NÁKLAD. Zdroj: Stanislav Hájek
Na logistický trh vstupuje Linkcity
X
Mezinárodní developerská společnost Linkcity, která patří do skupiny Bouygues, rozšiřuje své aktivity v České republice a na Slovensku o průmyslové a logistické projekty.

Pod značkou LiNK Logistic Industry nyní probíhají přípravné práce na výstavbě tří logistických parků v blízkosti Hradce Králové, Olomouce a Nitry s celkem více než 180 000 m2 pronajímatelných ploch. Další stovky tisíc metrů čtverečních průmyslových a logistických nemovitostí je Linkcity připravena realizovat v následujících letech, a to s využitím inovativních nástrojů a moderních řešení v souladu se současným trendem automatizace a udržitelné výstavby. Zdroj: Crest Communications
Autonomní pracovník: Linde C-MATIC
X
Společnost Linde Material Handling uvedla na trh nový autonomní vozík Linde C-MATIC. Vstupuje tak do segmentu automatizovaných přepravních vozíků (AGC).

Nový vozík spolehlivě zajišťuje přesné a včasné dodávky dílů na výrobní linku. Dokáže pracovat nepřetržitě až 16 hodin, je vybaven všemi nezbytnými bezpečnostními prvky a může být flexibilně integrován do interních procesů toku materiálu. Automaticky řízený vozík samostatně manévruje napříč skladovým prostorem. Je veden předem instalovanou linií magnetické pásky na podlaze. V místě vyzvednutí najede pod čekající nosný vozíček s nákladovou paletou, kterou zvedne prostřednictvím výsuvného závěsu. Vozík Linde C-MATIC dokáže snadno převážet náklad do hmotnosti 650 kg a na místo určení jej dopraví rychlostí až 3 km/h. Zdroj: Linde MH
Změny v systému německého mýta
X
V rámci procesu centralizace a rozšíření výběru mýtného platí od 1. července 2018 ve Spolkové republice Německo nová pravidla.

Počet kilometrů zpoplatněných silnic pro nákladní vozidla o celkové hmotnosti 7,5 tuny nebo více stoupne o 40 000 kilometrů. Mýtné budou dopravci platit na 55 000 kilometrech dálnic a státních silnic prvních tříd. Pro automatizovanou kontrolu mýta budou kromě stávajících mýtných bran na dálnicích nainstalovány nové kontrolními sloupky u všech silnic prvních tříd. Změní se i terminály pro ruční platbu mýta. Na 600 místech bude naistalováno 1100 terminálů nové generace, jejichž výměna již začala. Nově bude možné také rezervovat mýto pro svou trasu prostřednictvím mobilní aplikace. Palubní jednotky (OBU) budou místo ceny zobrazovat počet náprav a váhu soupravy.